-menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen-menu

Berichten - rifman-59

#136
Citaat van: E3ber_Tastite op 05/03/2006 om 02:00:18
Je komt van onder Casablanca, daar komen de beweeglijke, technische Marokkaanse voetballers vandaan.
"Het was bij ons zo bloedheet, dat je niet allerlei explosieve dingen kon doen. Wij speelden meer in één tempo, met veel balcontacten. Wij genieten van het voetbal. Een paar acties per wedstrijd is te weinig voor ons. Uit het koelere noorden van Marokko komen wel veel 'momentenvoetballers'. Dat zijn sowieso heel andere mensen dan de Marokkanen uit het midden en zuiden van het land. Zuidelijke Marokkanen zijn warmer. Als het klikt met een vreemde, dan stellen we ons helemaal open. Wij zijn vrolijk, lachen veel. Marokkanen uit het noorden zijn meer op zichzelf. Toen die mensen in de jaren zeventig naar Nederland gingen om als gastarbeider te werken, bleven ze in hun eigen kringetje hangen. Ze hebben niet geprobeerd te integreren. Wij Zuid-Marokkanen willen dat juist wel. Het zuidelijke deel is ook vrijer, meer ontwikkeld, dankzij het toerisme. Als ik terugga naar Marokko en praat met mijn broer, dan zitten we op hetzelfde niveau. De 'gastarbeiders' leven in feite nog in de jaren zeventig. Ze komen van het traditionele platteland en houden hun lage niveau vast. Hun kinderen zitten in twee verschillende werelden. Op school is het modern, thuis moeten ze terugschakelen. Sommigen raken de weg kwijt, criminaliseren of radicaliseren. Slechts een klein deel integreert volledig en maakt carrière. Marokko heeft een negatief imago gekregen. Daar baal ik van. Eigenlijk zouden alle Nederlanders eens naar Marokko moeten gaan om te zien hoe wij echt zijn, dat wij wel degelijk modern en open zijn. Ik ben nu nog vrijgezel, maar richt me echt niet alleen op moslimmeisjes. Nederlands, Surinaams, Marokkaans; alles is welkom. Zolang ze mijn godsdienst respecteert, is er geen enkel probleem. Ze hoeft zich echt niet te bekeren. Ik ben een moderne man."



Hele interview: http://www.fc-utrecht.nl/actueel/inDeMedia/index.html

wat hebben deze mongolen tegen iriffiyen, begin jaren negentig heeft khalid sekkah (atleet) ook zoiets gezegd over ons. de eerste de beste kans die ze krijgen halen ze flink uit. wat mij betreft verdient hij een kopstoot a la zidane.
#137
Citaat van: ameziane op 22/03/2006 om 16:37:15
EEN BRIEF AAN MIJN MOSLIMBROEDERS

Vrouwenonderdrukking binnen de zogenaamde moslimgemeenschap. Een heet hangijzer en veelbesproken thema. Moet ik er ook nog over schrijven, vraag ik mezelf al enige tijd af. Het antwoord is moeilijk, en het probleem complex en niet voor iedere leek te begrijpen.Want al gauw vervallen buitenstaanders in allerlei cliches en worden hun vooroordelen zomaar besvestigd. En dan de gemeenschap in kwestie, die voelt zich al heel snel aangevallen en schiet daarom in de verdediging. Toch kan ik er niet meer omheen en mag ik niet langer mijn kop in het zand steken. De moslimvrouw wordt onderdrukt!Deze conclusie trek ik zonder een moment te hoeven aarzelen. Ze wordt onderdrukt door zowel de zogenaamde 'moderne beschaving', wat deze ook moge zijn, als ook, en dat is nog veel erger, binnen de eigen groep, gemeenschap,door geloofsgenoten en zelfs in haar ouderlijk huis. Een triest gegeven dit laatste, want juist in een tijd van onderdrukking en uitsluiting door de maatschappij, zou je verwachten dat de eigen gemeenschap deze vrouwen met extra liefde opvangt en behandelt. Het aantal echtscheidingen binnen de islamitische gemeenschap, in het bijzonder onder de Marokkaanse en Turkse geloofsgenoten, is enorm toegenomen. Vaak ook vanwege een verslechterde relatie, communicatiegebrek, importhuwelijken die niet werken en nog veel meer vaker door ernstige verwaarlozing.

Mannen die aan de drugs en alcohol verslaafd zijn, vormen ook binnen deze gemeenschappen geen uitzondering meer. Het gevolg is dat menige vrouw jarenlang klappen moet incasseren, helaas ook letterlijk. Maar ook in het ouderlijk huis vinden nog altijd vreemde praktijken plaats. Als Nederlandse Marokkaan heb ik mij altijd ingezet vooroordelen en de negatieve berichtgeving jegens de minderheden weg te nemen. Maar de afgelopen jaren heb ik met eigen ogen en oren mogen aanschouwen hoe het binnen sommige (in mijn ogen nog teveel) gezinnen eraan toe gaat. Meiden die door vaders, moeders en broers worden gecontroleerd. Maar ook belangrijke keuzes als trouwen, omgang met vriendinnen en hun hele sociale leven worden door anderen beheerd. Een enorme aanslag op de vrijheden van deze, vaak jonge vrouwen en zelfbewuste moslima's. Ze zijn niet alleen vergeten, maar worden ook door de maatschappij die ze zou moeten beschermen stelselmatig genegeerd. Hun mening doet er thuis en in de samenleving niet toe. Vandaag de dag zijn er enkele geluiden te horen van bijvoorbeeld kamerleden die zo nu en dan wat schreeuwen, maar echte resultaten worden maar niet geboekt. De thuissituatie blijft hetzelfde en de mentaliteit van ouders en ouderwetse broers verander je niet alleen door ze voor achterlijk uit maken en hun gellof aan te vallen.

Er moet van binnenuit wat gebeuren en het is de taak van alle moslims, zeker de zogenaamde praktizerende broeders, om dit probleem aan te kaarten. Durf je vader tegen te spreken als die je zus, vaak uit onwetendheid en omwille van dom geroddel onderdrukt. Spreek niet namens de islam als je vanuit je culturele achtergrond handelt. Jonge moslims hebben een belangrijke taak als het gaat om het doorbreken van taboes en het tegengaan van misstanden die onrecht in de hand werken. Het ondergaan van een mentaliteitsverandering kan juist alleen maar een meerwaarde voor je geloof zijn, en het zuivert je hart van tradities die de vrouw die je negen maanden droeg discrimineren en onderdrukken. Laat niet-moslims zien dat islam en vrouwenonderdrukking niet samengaan. Het zeggen dat het zo is, haalt niets uit. Laat het dus zien en verander eerst je leefomgeving. Stel jezelf de vraag of je wel voldoende doet voor de vrouw die voor je zorgt en er altijd voor je is. Als je beweert dat je een volgeling van Mohammed, vrede zij met hem, bent, dan weet je waarschijnlijk ook hoe hij met vrouwen omging. Hij was het die ons leerde dat zij die hun vrouwen goed behandelen de beste mannen onder ons vormen. Anno 2006 mogen we niet meer de macho's uithangen en kan de man niet langer doen met de vrouw wat hij wil. Een treurig gegeven dat dit bij wet geregeld moet zijn  voor een moslim die weet dat hij zijn vrouw, dochters en zussen met veel warmte en respect moet behandelen. Vooroordelen werken moslims vaak zelf in de hand, het aannemen van een slachtofferrol kan en mag niet meer. Nederland is niet langer het probleem. In gesprek met moslims hoor ik vaak het argument dat de vrouw hier te vrij wordt gelaten. Alsof dit een reden is om er maar op los te slaan en te onderdrukken. Het probleem komt van de macho's die zichzelf ver boven de vrouw verheven voelen en hun krachten op primitieve wijze misbruiken. De eerste vrouw was een geschenk en liefdevolle echtgenote voor Adam, zo wilde de Schepper het!

Ali Eddaoudi

ali eddaoudi ziet eindelijk het licht, of is dit toch een open sollicitatie naar een functie bij  de pvda of zo.