Citaat van: ighes op 02/09/2004 om 15:24:24Citaat van: Ales op 02/09/2004 om 14:55:19
azul,
democratie is de leiderschap van de meerderheid.
de meerderheid van de imazighen kozen voor de arabesering en ze hebben daar helemaal geen spijt van.
democratie zegt dat we het tamazight moeten laten vallen, want we zijn anders tegen de wil van de meerderheid. of geloven de imazighen niet in de democratie ?
Azul
Ik weet niet welke idioot jou wijs heeft gemaakt dat Imazighen gekozen hebben voor arabisering, want dit is een grote onzin. Niet eens zo lang geleden was het strafbaar om in Marokko voor je identiteit (Tmazight) op te komen. Sinds Marokko 'onafhankelijk' is geworden hebben de machthebbers alles in het werk gesteld om van de Marokkanen Arabieren te maken. Sinds de helft van de jaren 90 heeft Marokko gelukkig haar beleid wat dit betreft verandert... men mag weer Amazigh zijn.
Op lang termijn zal Marokko Amazigh zijn, want als je een keer eens goed praat met de zogenaamde Arabieren blijken ze allemaal Imazighen te zijn en boven al hebben ze niets met de echte arabieren uit het Midden-Oosten.
zoals de reactie van a z r o , ik kom daar later voor.