-menu

Toon bijdragen

Deze sectie stelt je in staat om alle bijdragen van dit lid te bekijken. Je kunt alleen de bijdragen zien waar je op dit moment toegang toe hebt.

Toon bijdragen-menu

Berichten - Matoub

#301
Cultuur / Re: Moroccan Berber in Europa ...
08/04/2005 om 16:53:28
Citaat van: AdamX op 08/04/2005 om 00:14:30
3afak is geen arabische woord, maar een rif woordje:) al wordt het vaker door vrouwen gebruikt.
3afak is strikt genomen een arabisch woord, maar jij kan ook zeggen dat het tarifit is. Maar het is ook strikt genomen geen tamazight.
#302
Vrouwen / Re: Ezels, zwarte honden en vrouwen
08/04/2005 om 00:11:14
Citaat van: L_L op 07/04/2005 om 17:29:53
haha..niettes...

en als ze kwaad zou zijn, zou ze alleen het kwaad weerspiegelen die  hij zou zijn...het is tenslotte een onderdeel van hem..;)
Ik ben het eens mee wetend dat Ibrahim een profeet was.
#303
Cultuur / Re: Moroccan Berber in Europa ...
08/04/2005 om 00:09:03
Maar het zou nog beter zijn als jij Berberse woorden in plaats van Arabische woorden zou gebruiken.

In tamazight zegt men: " Tenemmirth "
#304
Cultuur / Re: Moroccan Berber in Europa ...
08/04/2005 om 00:08:43
Citaat van: AdamX op 07/04/2005 om 23:57:34
merci/shoukran/bedankt/thanx
Bedankt voor het antwoord !
#305
Cultuur / Re: Moroccan Berber in Europa ...
07/04/2005 om 23:52:03
Citaat van: AdamX op 07/04/2005 om 23:38:37
intressante artikel, 3afak
Wat betekent 3afak ?
#306
Poëzie / Re: tawba
07/04/2005 om 23:51:38
Citaat van: AdamX op 07/04/2005 om 18:26:25
stuur es ook gelijk een PM naar Ales :D
Ik heb het al gelezen, dus dat moet niet. Ik begrijp zelfs geen Engels. Misschien wel als het naar Nederlands vertaald zou worden.
#307
Cultuur / Re: Moroccan Berber in Europa ...
07/04/2005 om 23:14:32
Ja, jij hebt gelijk, een Amazigh-Tv is onmisbaar.
#308
Taal / Re: Gomera en Gomara
07/04/2005 om 23:09:34
Toch is het nog zinneger te zeggen dat Gomera aan Gomara verwant is dan aan Gomeda zoals in dit link staat:
http://www.atlan.org/articles/dravida/
#309
Azul,

Wat zijn de zwakpunten van de Berberse beweging in Nederland ? en wat zou de oplossing daarvan zijn ?
#310
Cultuur / Re: Moroccan Berber in Europa ...
07/04/2005 om 19:58:50
Er staat daarin dat de berbers zich ervoor schamen om zich als Marokkanen te beschouwen gezien het onaangename imago van de Marokkanen in de media. en dus noemen zich liever berbers.

#311
Cultuur / Moroccan Berber in Europa ...
07/04/2005 om 19:56:44
http://repositories.cdlib.org/cgi/viewcontent.cgi?article=1001&context=international/cees

Dit link stelt er de vraag over of de term " Diaspora " voor het geval van de berbers in Europa, Amerika, Afrika... of niet.

De studie is gebaseerd op websites die op internet zijn, ( inclusief Amazigh.nl die gebruikt wordt om over de situatie in Nederland en de oorlog in Irak ).

(Het lijkt me best objectief )
#312
Vrouwen / Re: Ezels, zwarte honden en vrouwen
07/04/2005 om 17:27:38
Citaat van: L_L op 07/04/2005 om 12:39:21
maar zie je dan niet trouwens dat Allah swt duidelijk zegt >> wees zorgzaam voor haar??

Als jij het zo vertaalt dan heb jij gelijk. zo moest het "accepteer jij niet dat ze je deel van de kwaad is..in verwezing dat de vrouwen van kromme rib zijn geschapen". (zoiets).

Jij hebt de vertaling met opzet verzacht, geef maar toe !
#314
Politiek / Steun de Amazigh autonomies !
07/04/2005 om 00:57:39
Azul,

Soms lees ik erover dat de autonomie nadelig is voor de Amazighen, en we moeten ons verenigen om onze rechten na te streven.

Dit is onverstandig, het zou best nuttig zijn als een Berberse streek zijn onafhankelijkheid of zijn autonomie zou krijgen. Want een onafhankelijke staat of een Berberse autonomie zal zorgen voor meer ontwikkelingen voor de Imazighen. Er zal een samenwerking tussen de verschillende Berbers zijn. een onafhankelijke staat zou een deel van zijn inkomsten gebruiken om de taal en de cultuur van de berbers te herstellen en te ondersteunen.

Stel dat Rif onafhankelijk zou worden, we zullen machtig genoeg zijn om voor de andere berbers op te komen door de politieke invloed als staat in de wereld, we zullen ook vrij zijn om met de andere Imazighen samen te werken ( of zelfs een stem laten horen wanneer ander mede-Berbers bedereigd zouden worden, zoals het geval van het zwarte lente in Algerije). Zoals het geval is met Vlaanderen en Nederland. Vlaanderen werkt samen met Nederland om Nederlands te ontwikkelen omdat Vlaanderen zelfstandig is.- of zoals het geval van de recente helden: de Kurden ( vandaag werd de eerste kurdische minister van Irak benoemd ), Ze zullen hun Syrische en Turkse medekurden steunen-, anders hadden ze niet mogen samen werken met de nederlands indien ze afhankelijk waren van een centrale gezag. Dit voorbeeld zien we in Marokko met de Berbers. De meeste Berbers gaven de voorkeur voor het latijn omdat het handig en internationaal is en omdat de andere berberse groepen liever het Latijn gebruiken zoals de Guanches en de Kabylen, heeft de koning beslist om Tifinagh te adopteren, en nog erger wilden de Arabo-moslims het Arabische schrift kiezen voor ons Berbers.

Dus Marokko laat zich deelnemen aan de Arabistische organisaties zoals " Maghrib Arab " en "Het Arabische Liga"  en ze werken samen met alle Arabische landen, terwijl de Berbers afhankelijk zijn van de Arabistische regeringen die de eenheid van de berbers niet graag zien.

Denk ook aan de media en de haar minuutjes die aan onze amazighiteit geschonken wordet, en dat is meestal beledigend.

Ook op het economische gebieden zou dat nuttig zijn, een amazigh-autonomie of een onafhankelijke staat zou zich beter ontwikkelen dan de Arabische governementen met de berberse streken doen, zoals het Rif en Kabyl; en daarvan de grote aantallen in Europa.
( Europa moet de Rif- en Kabylsautonomies ondersteunen zodat deze berbers die met ongeveer drie million in Europa zijn, naar hun vaderlanden zouden terugkeren).
#315
Taal / Gomera en Gomara
07/04/2005 om 00:28:50
Azul,

Het is me opgevallen dat deze twee namen " Gomera " en " Gomara " op elkaar lijken. Gomera is een eiland in de Canarische eilanden, en Gomara is een berber stam in het rifgergte.

Denken jullie dat er een link tussen de beide namen is?

Ik heb trouwens gelezen ( in een topic ) dat er een verwantschap zou zijn tussen het Kanarische eiland '' Tenerife'' en het woord ''Rif''. Ten + Rif.

Wat denken jullie hiervan ?